Чемпионати кушоди Ҷумҳурии Тоҷикистон оид ба шиноварӣ баргузор шуд

Чемпионати кушоди Ҷумҳурии Тоҷикистон оид ба шиноварӣ баргузор шуд
Поделиться новостью
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ба иттилои Федератсияи шиноварии Тоҷикистон, дар чемпионат 60 варзишгар дар ҳайати 5 дастаи мактабҳои шиноварӣ аз шаҳри Душанбе ва вилояти Суғд ширкат карданд.

ДУШАНБЕ, декабр – SPORTS.tj. Дар маросими кушодашавии чемпионат намояндагони Вазорати корҳои дохилӣ, Шӯрои ҷумҳуриявии «Динамо» ва Федератсияи шиноварӣ иштирок ва суханронӣ намуданд.

Қайд гардид, ки ҳадаф аз баргузории чемпионати мазкур омодасозии шиноварони тоҷик ҷиҳати ширкат дар мусобиқаҳои сатҳи байналмилалӣ, дарёфти чеҳраҳои нав аз миёни ҷавонону наврасон, такмили маҳорату малакаи варзишии онҳо мебошад.

Дар ҳисоби даставӣ ҷойи якумро варзишгарони дастаи Душанбе-1, ҷойи дуюмро дастаи Душанбе-2 ва ҷойи сеюмро дастаи Суғд ишғол намуданд.

Чемпионати кушоди шиноварӣ аз рӯи намудҳои шинои тарзи озод, пуштнокӣ, баттерфлай ва брасс дар масофаҳои 50, 100 ва 200 метр байни писарон ва духтарон сурат гирифта, ғолибону ҷоизадорон тариқи зайл муайян гардиданд. (КМОТ)

Тарзи озод, 50 метр

Писарон:

1. Ишанов Олимҷон

2. Гадоев Ардашер

3. Звонников Григорий

Духтарон:

1. Бордачёва Екатерина

2. Тюрина Анастасия

3. Климик Карина

Тарзи озод, 100 метр

Писарон:

1. Гадоев Ардашер

2. Звонников Григорий

Духтарон:

1. Холиқова Эмилия

2. Забалуева Евгения

3. Раҳмонова Марям

Тарзи озод, 200 метр

Писарон:

1. Каримов Темур

2. Туйчиев Азамат

3. Ташрипов Кароматулло

Пуштнокӣ, 50 метр

Писарон:

1. Исматзода Умедҷон

2. Тилкович Захар

3. Ҷаҳонов Исфандиёр

Пуштнокӣ, 100 метр

Писарон:

1. Исломзода Умедҷон

2. Орипов Фарҳод

3. Қодиров Фирдавс

Парвона, 50 метр

Писарон:

1. Мадхамов Фахриддин

2. Рамзиёрзода Саддам

3. Набиев Акрам

Духтарон:

1. Тюрина Анастасия

2. Бордачёва Екатерина

3. Забалтсева Евгения

Парвона, 100 метр

Писарон:

1. Мадхамов Фахриддин

2. Туйчиев Азамат

3. Набиев Акрам

Брасс, 50 метр

Писарон:

1. Хоркашов Рамзиёр

2. Баротов Шоҳрух

3. Гадоев Шуҳрат

Духтарон:

1. Климик Карина

2. Султонова Нозанин

3. Холиқова Эмилия

Брасс, 100 метр

Писарон:

1. Баротов Шоҳрух

2. Самиев Абдулло

3. Гадоев Шӯҳрат

Поделиться ссылкой:


Аватар

Редакция Sports.tj

Подписывайтесь и будьте в курсе всего интересного - Я.Дзен, Telegram, Instagram

Возможно , вас заинтересует

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вы не можете скопировать содержимое этой страницы
error: Content is protected !!