Бозиҳои варзишии Тоҷикистон: натиҷаи мусобиқоти варзиши сабук

Бозиҳои варзишии Тоҷикистон: натиҷаи мусобиқоти варзиши сабук
Поделиться новостью
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Мусобиқот дар Душанбе баргузор шуданд. Дар чорабинӣ 160 варзишгар дар ҳайати дастаҳои “Душанбе-1”, “Душанбе-2”, “Хатлон-1”, “Хатлон-2”, Суғд, ШНТМ, ВМКБ, Рашт иштирок карданд.

ДУШАНБЕ, май – SPORTS.tj. Дар ҳисоби даставӣ Душанбе-1 бо ба даст овардани 33 медал (27 тилло, 7 нуқра, 3 биринҷӣ) ғолиб шуд. Варзишгарони Суғд низ 33 медал ба даст оварданд, вале аз рӯи сифати медалҳо (11 тилло, 15 нуқра, 7 биринҷӣ) дуюм шуданд.

Дастаи Душанбе-2 15 медал (2-7-6), ШНТМ 14 медал (1-4-9), Хатлон-1 10 медал (1-2-7), Хатлон-2 6 медал (1-2-3), ВМКБ 7 медал (0-3-4) ба даст овраданд. Варзишгарони минтақаи Рашт бемедал монданд. (КМОТ)

Ғолибон ва ҷоизадорони Бозиҳои варзишии Тоҷикистон-2021 оид ба варзиши сабук:

100 м, мардҳо

1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) – 11.14

2. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) – 11.24

3. Атабаев Даврон (Душанбе-2) – 11.61

100 м, бонувон

1. Сотникова Наталя (Душанбе-1) – 13.99

2. Пулотова Нозанин (Суғд) – 14.28

3. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) – 14.84

200 м, мардҳо

1. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) – 22.29

2. Баҳодуров Равшанҷон (Суғд) – 23.35

3. Қурбонов Нуриддин (Хатлон-1) – 23.50

200 м, бонувон

1. Пулотова Нозанин (Суғд) – 28.72

2. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) – 29.54

3. Муборакшоева Тахмина (ШНТМ) – 34.32

400 м, мардҳо

1. Дерепаскин Григорий (Душанбе-1) – 50.17

2. Пронженко Александр (Суғд) – 50.31

3. Насуллоев Озар (Душанбе-1) – 50.78

400 м, бонувон

1. Пронженко Кристина (Суғд) – 1.00.40

2. Риоева Азиза (Душанбе-1) – 1.04.10

3. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) – 1.07.60

800 м, мардҳо

1. Насуллоев Озар (Душанбе-1) – 1.57.80

2. Ҷабборов Шероз (Суғд) – 1.59.90

3. Хоҷаев Шаҳбоз (ВМКБ) – 2.02.00

800 м, бонувон

1. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) – 2.36.03

2. Баротова Маҳина (ШНТМ) – 2.37.19

3. Манижаи Рамазон (Хатлон-2) – 2.43.43

1500 м, мардҳо

1. Исматов Одилшоҳ (Душанбе-1) – 4.13.66

2. Ҷабборов Шероз (Суғд) – 4.16.53

3. Кулов Ҳусейн (Душанбе-2) – 4.19.45

1500 м, бонувон

1. Амирова Амина (Душанбе-1) – 5.08.54

2. Манижаи Рамазон (Хатлон-2) – 5.43.36

3. Нигораи Амирхон (Хатлон-2) – 5.49.93

5000 м, мардҳо

1. Абдуллозода Ҷаҳонгир (Суғд) – 16.21.53

2. Зуҳуршои Наҷмуддин (Душанбе-2) – 16.23.49

3. Муродов Тӯймурод (ШНТМ) – 16.34.55

5000 м, бонувон

1. Баротова Маҳина (ШНТМ) – 19.46.29

2. Ғаффорзода Зулҳиҷа (Душанбе-2) – 20.14.08

3. Мирзоева Нодира (ШНТМ) – 20.49.55

10000 м, мардҳо

1. Одинаев Меҳробҷон (Душанбе-1) – 34.38.70

2. Исломхони Ҷиёнхон (Хатлон-2) – 36.00.20

3. Абдуллозода Ҷаҳонгир (Суғд) – 36.14.50

110 м бо монеаҳо, мардҳо

1. Пронженко Леонид (Суғд) – 15.95

2. Шарипов Анварбек (Суғд) – 16.60

3. Авезов Беҳзод (Суғд) – 16.66

100 м бо монеаҳо, бонувон

1. Ҳасанова Шукрона (Суғд) – 17.70

2. Мирзоева Муниса (Душанбе-1) – 18.02

3. Норматова Муслима (Суғд) – 21.41

400 м бо монеаҳо, мардҳо

1. Пулотов Алишер (Душанбе-1) – 54.00

2. Пронженко Леонид (Суғд) – 54.26

3. Мирзозода Муҳаммадризо (Суғд) – 58.15

400 м бо монеаҳо, бонувон

1. Риоева Азиза (Душанбе-1) – 1.11.81

2. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд) – 1.13.69

3. Норматова Муслима (Суғд) – 1.22.99

3000 м бо монеаҳо, бонувон

1. Нигораи Амирхон (Хатлон-2) – 12.59.90

2. Маҳкамова Марҷона (ШНТМ) – 13.11.49

3. Абдуллоева Раҷабмоҳ (Хатлон-2) – 13.39.91

3000 м бо монеаҳо, мардҳо

1. Олимов Ғайрат (Душанбе-1) – 9.45.80

2. Зуҳуршои Наҷмиддин (Душанбе-2) – 9.55.10

3. Яқинов Бобоҷон (ШНТҶ) – 10.20.90

Эстафета 4х100 м, мардҳо

1. Душанбе-1 – 41.43 (Пулатов Алишер, Дерепаскин Григорий, Музрапов Фаворис, Аҳмадиев Илдар)

2. Суғд – 43.02 (Авезов Беҳзод, Аминов Насим, Баҳодуров Равшанҷон, Мирзозода Муҳаммадалӣ)

3. Душанбе-2 – 45.48 (Атабаев Даврон, Рустамов Тимур, Қаҳоров Рустам, Аминов Комрон)

Эстафета 4х100 м, бонувон

1. Душанбе-1 – 54.50 (Абдуллоева Диана, Сотникова Наталя, Розиқова Жасмин,

Мирзоева Муниса)

2. Суғд – 56.06 (Саидова Назира, Пулотова Нозанин, Норматова Муслима, Ҳасанова Шукрона)

3. Душанбе-2 – 56.44 (Нигматова Амал, Скаженник Ангелина, Искандарова Шаҳзода, Мирзоева Карина

Эстафета 4х400 м, омехта

1. Суғд – 3.40.26 (Пронженко Александр, Пронженко Леонид, Пронженко Кристина, Тоштемирова Маҳбуба)

2. Душанбе-1 – 3.42.02 (Исматов Одилшоҳ, Насуллоев Озар, Амирова Амина, Риоева Азиза)

3. ШНТМ – 3.58.31 (Ғафоров Шодмон, Нозимов Нодир, Баротова Маҳина, Маҳкамова Баҳора)

Эстафета 4х400 м, мардҳо

1. Душанбе-1 – 3.26.68 (Пулатов Алишер, Дерепаскин Григорий, Холиқов Исломљон, Исматов Одилшоҳ)

2. Суғд – 3.30.27 (Мирзозода Муҳаммадризо, Ҳоҷиқурбонзода Меҳрубон, Баҳодуров Равшанҷон, Ҷабборов Шероз)

3. Душанбе-2 – 3.36.69 (Давлатов Амрулло, Забиров Шоҳрух, Аюбҷони Нурмаҳмад, Давлатов Аъзамҷон)

Эстафета 4х400 м, бонувон

1. Душанбе-1 – 4.18.65 (Абдуллоева Диана, Риоева Азиза, Амирова Амина, Мирзоева Ҷонона)

2. Суғд – 4.21.46 (Пронженко Кристина, Пулотова Нозанин, Тоштемирова Маҳбуба, Ҳасанова Шукрона)

3. ШНТМ – 5.02.30 (Баротова Маҳина, Маҳкамова Марҷона, Маҳкамова Баҳора, Муборакшоева Тахмина)

Ҷаҳиш ба баландӣ

Бонувон

1. Ботирова Нигина (Суғд) – 155

2. Бобоева Наргис (ШНТМ) – 140

3. Даминова Озода (Хатлон-1) – 125

Мардҳо

1. Зарипов Ҳусниддин (Душанбе-1) – 200

2. Сайдалиев Салим (Душанбе-1) – 200

3. Қосимов Азизҷон (Хатлон-1) – 185

Найзапартоӣ

Бонувон

1. Асламова Мавлуда (Душанбе-1) – 35.32

2. Каримова Мавҷуда (Хатлон-1) – 24.33

3. Аманова Анасултан (Хатлон-1) – 22.37

Мардҳо

1. Расулов Баҳром (Душанбе-2) – 54.56

2. Шеров Фаридун (ВМКБ) – 52.60

3. Холиқов Бузургмеҳр (ШНТМ) – 52.22

Ҳаво додани диск

Бонувон

1. Бобогулова Муштарӣ (Хатлон-1) – 34.19

2. Фезакова Ёсамин (ВМКБ) – 27.80

3. Раҳмихудоева Сайёра (ВМКБ) – 27.51

Мардҳо

1. Ашуров Фаридун (Душанбе-1) – 42.96

2. Рустамов Ёрбек (Суғд) – 37.80

3. Саидов Фирӯз (ШНТМ) – 29.97

Гурзандозӣ

Бонувон

1. Рустамова Ҳилола (Суғд) – 30.65

2. Қодирова Шукрона (ШНТМ) – 16.48

3. Артиқова Гунеш (Хатлон-1) – 15.37

Мардҳо

1. Мусоев Абдурауф (Душанбе-1) – 70.00

2. Зулфиқорбеков Сайфиддин (Душанбе-2) – 41.94

3. Диордитса Тимур (Душанбе-2) – 39.76

Ядро

Бонувон

1. Асламова Мавлуда (Душанбе-1) – 10.03

2. Муслимбоева Мафтуна (Суғд) – 9.50

3. Алиева Гуландом (Хатлон-1) – 9.23

Мардҳо

1. Рустамов Ёрбек (Суғд) – 11.24

2. Аъзамзода Манзаршоҳ (Душанбе-2) – 11.08

3. Холиқов Бузургмеҳр (ШНТМ) – 11.06

Ҷаҳиши секарата

Мардҳо

1. Сайдалиев Салим (Душанбе-1) – 13.93

2. Давлатов Шаҳром (Хатлон-1) – 13.26

3. Қурбонов Шамсиддин (ВМКБ) – 12.32

Бонувон

1. Нигматова Амал (Душанбе-2) – 10.90

2. Розиқова Жасмин (Душанбе-1) – 10.47

3. Бахтдавлатова Гулбута (ВМКБ) – 9.48

Ҷаҳиш ба дарозӣ

Мардҳо

1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) – 7.45

2. Рустамов Тимур (Душанбе-2) – 6.36

3. Мирзоев Зафар (Хатлон-1) – 6.36

Бонувон

1. Розиқова Жасмин (Душанбе-1) – 4.80

2. Скаженик Ангелина (Душанбе-2) – 4.73

3. Искандарова Шаҳзода (Душанбе-2) – 3.98

Ҳафтҳарба

1. Саидова Назира (Суғд) – 1685

2. Ҳасанова Шукрона (Суғд) – 1496

3. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд) – 1237

Даҳҳарба

1. Шарипов Анварбек (Суғд) – 4725

2. Хоҷаназаров Диловар (ВМКБ) – 3782

3. Авезов Беҳзод (Суғд) – 3763

Поделиться ссылкой:

Редакция Sports.tj

Подписывайтесь и будьте в курсе всего интересного - Я.Дзен, Telegram, Instagram

Возможно , вас заинтересует

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Powered by Live Score & Live Score App
Вы не можете скопировать содержимое этой страницы
error: Content is protected !!