Ғолибон ва ҷоизадорони мусобиқаи ҷумҳуриявии оид ба варзиши сабук

Ғолибон ва ҷоизадорони мусобиқаи ҷумҳуриявии оид ба варзиши сабук
Поделиться новостью
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Дар Варзишгоҳи марказии ҷумҳуриявии шаҳри Душанбе мусобиқаи ҷумҳуриявӣ оид ба варзиши сабук баргузор шуд.

ДУШАНБЕ, март – SPORTS.tj. Ба иттилои Федератсияи варзиши сабуки Тоҷикистон, дар мусобиқа 229 варзишгар (153 мард, 76 бону) дар ҳайати 2 даста аз вилояти Суғд, 4 даста аз Хатлон, 3 даста аз шаҳри Душанбе, ШНТМ, Рашт ва ВМКБ ширкат карданд.

60 метр бо монеа
Мардҳо
1. Пронженко Леонид, Суғд, 9,23
2. Шарипов Анварбек, Суғд, 9,46
3. Авезов Беҳзод, Суғд, 9,76

Бонувон
1. Ҳасанова Шукрона, Суғд, 10,45
2. Мирзоева Муниса, Душанбе-1, 11,19
3. Тоштемирова Маҳбуба, Суғд, 11,69

60 метр
Мардҳо
1. Аҳмадиев Илдар, Душанбе-1, 6,98
2. Музрапов Фаворис, Душанбе-1, 7,01
3. Атабаев Даврон, Душанбе-2, 7,18

Бонувон
1. Абдуллоева Диана, Душанбе-1, 8,58
2. Мирзоева Муниса, Душанбе-1, 8,72
3. Розиқова Жасмин, Душанбе-1, 8,90

400 метр
Мардҳо
1. Дерепаскин Григорий, Душанбе-2, 50,99
2. Пулотов Алишер, Душанбе-2, 51,13
3. Исматов Одилшоҳ, Душанбе-1, 51,30

Бонувон
1. Шарифова Гулсумбӣ, Душанбе-1, 54,86
2. Риоева Азиза, Душанбе-1, 1:03,22
3. Мирзоева Ҷонона, Душанбе-2, 1:08,02

1500 метр
Мардҳо
1. Олимов Ғайрат, Душанбе-1, 4:13.95
2. Ҷабборов Шероз, Суғд, 4:14.15
3. Давлатов Аъзамҷон, Душанбе-1, 4:20.25

Бонувон
1. Баротова Маҳина, ШНТМ, 5:32.11
2. Абдуллоева Раҷабмоҳ, Хатлон-2, 5:53.11
3. Муҳаёи Шералӣ, Хатлон-2, 6:00.54

200 метр
Мардҳо
1. Музрапов Фаворис, Душанбе-1, 22,43
2. Порнженко Леонид, Суғд, 22,72
3. Атабаев Даврон, Душанбе-2, 22,89

Бонувон
1. Риоева Азиза, Душанбе-1, 27,95
2. Абдуллоева Диана, Душанбе-1, 28,38
3. Пулотова Нозанин, Суғд, 29,85

800 метр
Мардҳо
1. Насуллоев Озар, Душанбе-1, 1:59.74
2. Мирзозода Маҳмадризо, Суғд, 2:03.39
3. Файзов Беҳзод, Душанбе-3, 2:04.58

Бонувон
1. Амирова Амина, Душанбе-1, 2:32.37
2. Баротова Маҳина, ШНТМ, 2:45.22
3. Ёрбекова Таҳмано, ВМКБ, 2:52.46

3000 метр
Мардҳо
1. Давлатов Аъзамҷон, Душанбе-1, 9:14.63
2. Исматов Одилшоҳ, Душанбе-1, 9:22.42
3. Олимов Ғайрат, Душанбе-1, 9:24.34

Бонувон
1. Абдуллоева Раҷабмоҳ, Хатлон-2, 12:13.18
2. Ғафорзода Зулҳиҷа, Душанбе-3, 12:19.69
3. Қарабоева Шукрона, Хатлон-3, 14:02.66

4х400 метр
Мардҳо
1. Душанбе-2, 3:30.06
Холиқов Исломҷон
Атабаев Даврон
Файзов Беҳзод
Бекмуродов Юсуф

2. Душанбе-1, 3:34.82
Аминов Комрон
Исматов Одилшоҳ
Забиров Шоҳрух
Насуллоев Озар

3. Суғд-1, 3:37.08
Ҷӯраев Шаҳзод
Холзода Фарҳод
Одинаев Абдураҳим
Абдуллозода Ҷаҳонгир

Бонувон
1. Душанбе-1, 4:18.27
Шарифова Гулсумбӣ
Риоева Азиза
Абдуллоева Диана
Амирова Амина

2. Суғд-2, 4:45.22
Ҳакимова Гулмира
Иброҳимова Гуландом
Ҷумъаева Лолахон
Ҳамидуллина Наиля

3. Хатлон-1, 5:24.83
Амирқулова Фарзона
Шарипова Меҳрангез
Тағоева Севинч
Даминова Нигора

Ҷаҳиш ба дарозӣ
Мардҳо
1. Аҳмадиев Илдар, Душанбе-1, 6.98
2. Давлатов Шаҳром, Хатлон-1, 6.29
3. Рустамов Тимур, Душанбе-3, 6.29

Бонувон
1. Скаженик Ангелина, Душанбе-2, 4.63
2. Розиқова Жасмин, Душанбе-1, 4.54
3. Искандарова Шаҳзода, Душанбе-3, 4.04

Гурзпартоӣ
Бонувон
1. Худойбердиева Севинч, Суғд-2, 28.30
2. Ӯтанова Ҷамила, Суғд-2, 18.72
3. Артиқова Гунеш, Хатлон-3, 17.86

Мардҳо
1. Мусоев Абдурауф, Душанбе-1, 60.36
2. Зулфиқорбеков Сайфиддин, Душанбе-3, 42.73
3. Қурбонзода Аминҷон, Душанбе-3, 38.42

Партофти диск
Бонувон
1. Бобогулова Муштарӣ, Хатлон-1, 35.77
2. Ҳафизова Сабрина, ШНТМ, 28.83
3. Раҳмихудоева Сайёрамо, ВМКБ, 26.03

Мардҳо
1. Аъзамзода Манзаршо, Душанбе-3, 43.00
2. Рустамов Ёрбек, Суғд, 37.17
3. Шарипов Нуриддин, Душанбе-3, 35.17

Партофти найза
Бонувон
1. Каримова Мавҷуда, Хатлон-1, 26.94
2. Тошматова Наргиза, Суғд-2, 26.10
3. Солиқова Яздона, Хатлон-3, 24.50

Мардҳо
1. Расулов Баҳром, Душанбе-1, 49.89
2. Носиров Руслан, Суғд-2, 46.93
3. Холиқов Бузургмеҳр, ШНТМ, 44.86

Ҷаҳиши секарата
Мардҳо
1. Саидалиев Салим, Душанбе-1, 13.95
2. Давлатов Шаҳром, Хатлон-1, 12.66
3. Қосимов Азизҷон, Хатлон-1, 12.49

Бонувон
1. Нигматова Амал, Душанбе-1, 10.12
2. Ибодуллоева Назира, Суғд, 9.23
3. Даминова Озода, Хатлон-3, 9.03

Тела додани ядро
Бонувон
1. Бобогулова Муштарӣ, Хатлон-1, 9.34
2. Худойбердиева Севинч, Суғд-2, 8.30
3. Ӯтанова Ҷамила, Суғд-2, 7.63

Мардҳо
1. Сайидаҳмадов Меҳрубон, Душанбе-3, 11.22
2. Аъзамзода Манзаршоҳ, Душанбе-3, 10.99
3. Рустамов Ёрбек, Суғд, 10.88

Ҷаҳиш ба баландӣ
Бонувон
1. Фатҳиддинова Мавзуна, Хатлон-3, 135
2. Ҳасанова Шукрона, Суғд, 135
3. Бобоева Наргиза, ШНТМ, 130

Мардҳо
1. Зарипов Ҳусниддин, Душанбе-2, 195
2. Саидалиев Салим, Душанбе-1, 195
3. Қосимов Азизҷон, Хатлон-1, 180

Поделиться ссылкой:


Аватар

Редакция Sports.tj

Подписывайтесь и будьте в курсе всего интересного - Я.Дзен, Telegram, Instagram

Возможно , вас заинтересует

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вы не можете скопировать содержимое этой страницы
error: Content is protected !!